Centrum pro rodinu
Veselí nad Moravou

+420 605 274 910
cprveselinm@seznam.cz

Proč přicházíme do škol?

PROČ PŘICHÁZÍME DO ŠKOL ?


Proč navštěvujeme žáky ve školách?
Proč je nutné hovořit o dospívání, pohlavních orgánech a o lidské sexualitě?
Proč je potřeba upozornit na rizika předčasného začátku pohlavního života?
Proč je nutné hovořit o pohlavně přenosných chorobách?
Jaká úskalí čekají dívky a chlapce při hledání partnera?

Děti již dávno nejsou malými dětmi a okruhy jejich zájmu se rozšiřují. Ne každý rodič má možnost (a ne každý rodič chce) se svými potomky hovořit ať již podle představ svých či dle představ svých dětí. A protože je dnešní doba jaká je (uspěchaná, plná násilí, nevhodných příkladů ať již ve filmech či v okolí), považujeme za správné až důležité co nejvíce komunikovat s dospívající mládeží.
Nechceme, aby dospívající děti cítily potřebu získávat informace o tom, co děje s nimi i jejich okolím, např. u nevhodných osob, v časopisech či debatami s kamarády. Naším prvořadým zájmem je připravit děti na změny, které s dospíváním souvisí (ať již psychické nebo fyzické) a to formou přijatelnou jejich věku. Dospívání je období největších změn v životě každého jedince. Proto je vhodná až nutná nenásilná pomoc ze strany dospělých (a to ať již ze strany rodičů, učitelů, školených pracovníků...)

V dnešní době díky pořadům a filmům v televizi, díky erotickým časopisům a jiným zdrojům, získávají dospívající děti zkreslené informace o lidské sexualitě i o partnerských vztazích. Chceme vést dospívající mládež k úctě k opačnému pohlaví i k sobě samému. Vysvětlujeme, jaká rizika přináší předčasné zahájení pohlavního života.

Snažíme se, aby si mladí lidé uvědomili, že za vše, co kdy prožijí, budou vždy zodpovědní hlavně sami sobě. Především oni sami nyní rozhodují o kvalitě svého budoucího života a v jejich rozhodování jim chceme pomoci právě my svými přednáškami tak, aby jejich rozhodování bylo správné.
Našim velkým přáním je, aby naše přednášky zanechaly v posluchačích nesmazatelnou stopu, která by je měla nasměrovat tím správným směrem. Snad se nám to bude dařit.....

 

Jsme na facebooku

Sms služba

sms

Chceme se spolu s vámi modlit za vaše úmysly.

+420 731 731 800

Kontakt

Centrum pro rodinu

Veselí nad Moravou

Adresa: Zarazická 57, Veselí nad Moravou 698 01

Telefon: +420 605 274 910

Email:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

2020 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace | cprveselinm@seznam.cz